Patronat medialny TVP3 Olsztyn dla TDTO

Miło nam poinformować, że Oddział Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie objął nasze wydarzenie patronatem medialnym.
TVP3 Olsztyn - zawsze w zasięgu ręki.
Są dla Was na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Swoim zasięgiem docierają także do województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.
 
HISTORIA ODDZIAŁU
 
"4 lipca 1960 r. uruchomiono pierwszy nadajnik telewizyjny. Rok później wyemitowano stamtąd kilka audycji poprzedzonych planszą "Telewizja Olsztyn". Jedenaście lat później, w roku 1972, powstaje Redakcja Telewizyjna w Olsztynie najpierw jako komórka Rozgłośni olsztyńskiej Polskiego Radia, później jako filia Ośrodka Telewizyjnego w Gdańsku. Kolejny ważny epizod ma miejsce w roku 1990. Trzech dziennikarzy: w tym radiowiec, Wojciech Ogrodziński, Andrzej Wojnach i ówczesny korespondent a późniejszy dyrektor Oddziału w Gdańsku - Bogumił Osiński, postanowiło przygotować na Boże Narodzenie własny program telewizyjny. Kolędy wykonał w nim zespół Czerwony Tulipan. 
 
W latach '90 w starania o własną telewizję włączył się wojewoda, dziś senator RP Janusz Lorenz, wspierany przez posłankę Irenę Petrynę. Wiosną 1996 roku Zarząd Telewizji Polskiej S.A. pod przewodnictwem Ryszarda Miazka podjął decyzję o utworzeniu w Olsztynie filii Oddziału Gdańskiego TVP. Jesienią tego roku dyrektorem Oddziału w Gdańsku został Bogumił Osiński, który stopniowo wyposażał Redakcję w telewizyjny sprzęt reporterski. Kierowanie Redakcją powierzył Jarosławowi Kowalskiemu, dziennikarzowi wywodzącemu się z radia (kierował on Oddziałem TVP w Olsztynie do 16 lutego 2009 r.). Dwa lata później (1998 r.) na gruncie dzierżawionym od Radia Olsztyn rozpoczęto budowę obiektu obecnego Oddziału. W kwietniu 1999 roku Redakcja przeprowadza się do nowego obiektu o powierzchni prawie 300 m kw., w którym znajdują się pomieszczenia redakcyjne, techniczne i studio.
 
21 lipca 2000 roku o godzinie 8.00 rano na ekranach telewizorów pojawia się pierwsze wydanie "Panoramy Warmii i Mazur". Dziesięciominutową audycję informacyjną ogląda około 300 tysięcy widzów, gdyż emisja odbywa się w rozłączonym paśmie programu 2 TVP pokrywającym całe województwo warmińsko-mazurskie. Data ta zbiega się z uroczystością oficjalnego otwarcia nowej siedziby Redakcji Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie, która na początku 2002 roku przekształcona zostaje w Warmińsko-Mazurski Ośrodek Regionalny TVP S.A. 23 grudnia 2001 roku olsztyński Ośrodek uruchamia własny nadajnik, co prawda niewielkiej mocy i rozpoczyna nadawanie za jego pośrednictwem kolejnych programów informacyjnych. Obecnie sztandarowym programem TVP3 Olsztyn są "Informacje", których główne wydanie nadawane jest codziennie o godzinie 18:30.
 
I najważniejszy moment - 1 stycznia 2005r. rozpoczyna pracę samodzielny Oddział Telewizji Polskiej S.A. w Olsztynie. Pracuje i współpracuje z nami około 70 osób. W większości są to młodzi ludzie po studiach i stażach zagranicznych. Oddział w Olsztynie przygotowuje prawie cztery godziny programu dziennie. Od 1 kwietnia 2016 roku dyrektorem Oddziału TVP S.A. w Olsztynie jest Igor Gumiński".