malowanie scian na bialo
fot. Pixabay.com

Rynek nieruchomości przeżywa wzmożony rozwój i absolutnie złego wpływu nie ma na niego pandemia koronawirusa. Widać to doskonale nie tylko, jeśli uwzględnimy popyt na same nieruchomości, ale również w zakresie przeprowadzanych prac remontowych. Remonty mieszkań są realizowane coraz częściej. Jeśli i Ty planujesz zmiany domowej przestrzeni, już teraz zacznij szukać fachowców. Na tych najlepszych możesz czekać nawet rok.

Zaplanuj remont z wyprzedzeniem

Społeczna izolacja sprawiła, że siedzisz w swoim domu i dostrzegasz mankamenty jego urządzenia? Mamy dla ciebie złą wiadomość, bo dokładnie takie same spostrzeżenia ma coraz więcej Polaków. W związku z tym ekipy remontowe mają naprawdę ręce pełne roboty. Te najlepsze rezerwowane są nawet na rok do przodu. Zawsze możesz też wykonać remont samodzielnie, oczywiście jeśli planujesz drobne prace albo masz ku temu odpowiednie umiejętności. Jeśli chcesz jednak podjąć współpracę z firmą remontową, zweryfikuj ją dokładnie. Niestety, na krajowym rynku budowlanym nadal nie brakuje nierzetelnych firm, które robią po prostu fuszerkę.

szpachle i pedzle
fot. Pixabay.com

Jak znaleźć ekipę remontową?

To, że firma remontowa ma zapełniony kalendarz nawet na rok do przodu, tylko dobrze o niej świadczy. Pamiętaj, że większość fachowców zdobywa zlecenia pocztą pantoflową, a więc z polecenia. Jeśli więc nie ma czasy, by wykonać remont Twojego mieszkania w najbliższym czasie, oznacza to, że jest dobra. Tylko nierzetelni fachowcy cierpią na brak pracy.
Internet jest ogromną skarbnicą wiedzy i właśnie w sieci znajdziesz specjalistów, którzy zrobią remont łazienki czy innego wnętrza zgodnie z profesjonalną i nowoczesną sztuką. Zawsze warto czytać opinie o firmie. Najlepsze ekipy remontowe posiadają własną stronę internetową z opisem historii realizowanych zadań czy szczegółową ofertą. Zawsze dobrze jest też sprawdzić portfolio, a więc dokonać oceny innych remontów, jakie firma remontowa miała okazję już realizować. Co ważne, fachowiec jest dla inwestora nie tylko wykonawcą zmian domowej przestrzeni, ale też doradcą. Jeśli posiada duże doświadczenia, a praca jest dla niego pasją, stanie się też doradcą w zakresie funkcjonalnych rozwiązań czy aktualnych trendów.

Jak działa profesjonalna ekipa remontowa?

Prawdziwy fachowiec, zanim przyjmie zlecenie, najpierw pojawi się w przestrzeni, którą będzie miał zmienić. Oceni niezbędne prace, omówi zakres wykonywanych robót remontowych, a potem dostarczy kosztorys. Ten może się oczywiście zmienić w długim okresie, uwzględniając chociażby zmiany cen materiałów budowlanych, zaś jest orientacyjnym cennikiem, dzięki któremu inwestor może przygotować się na określone wydatki.
I to nie wszystko, bo profesjonalna firma remontowa podpisze z inwestorem stosowną umowę, która zabezpieczy interesy dwóch stron. Trzeba podkreślić, że w większości przypadków pobierana jest też zaliczka, która staje się gwarantem dopełnienia warunków spisanej umowy.

prace remontowe
fot. Pixabay.com

Na dobrą ekipę remontową warto czekać

Nie ma jednak wątpliwości, że długie oczekiwanie na fachowców się opłaca. Oczywiście, nie możemy sobie na takie pozwolić w przypadku nagłych usterek i niemożności funkcjonowania w mieszkaniu w optymalnym komforcie, natomiast jeśli tylko istnieje taka możliwość, to jak najbardziej warto. Przecież remont nieruchomości przeprowadzany jest raz na kilka lat i wywołuje konieczność poniesienia sporych wydatków. Tutaj nie ma miejsca na błędy i fuszerkę. Zawsze warto też stawiać na funkcjonalne i uniwersalne rozwiązania. Planując styl wykończenia wnętrz dzisiaj, Twoje założenia w ciągu roku oczekiwania na rozpoczęcie remontu mogą się znacznie zmienić, może też nastać zupełnie inna moda. Nie zaleca się również nabywania wcześniej materiałów budowlanych. Po pierwsze występuje problem z ich przechowywaniem, po drugie te mogą stracić swoje właściwości, po trzecie, w tak długim okresie na rynku mogą pojawić się nowości, które bardziej przypadną Ci do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here