meble do salonu
fot. Pixabay.com

Wreszcie kupiłeś wymarzone „cztery kąty”? Teraz przyszedł czas na urządzenie tej nieruchomości. Chcesz podejmować wszystkie decyzje samodzielnie i samodzielnie również wybierać wszelkie elementy wyposażenia wnętrz? Jeśli to Twoja pasja, to jak najbardziej do tego zachęcamy, natomiast pamiętaj, że na współpracę czekają też projektanci wnętrz. Kiedy warto korzystać z ich usług? Poznaj nasze zdanie.

paleta kolorow farb do scian
fot. pixabay.com

Samodzielne urządzanie mieszkania

Trzeba na początku zaznaczyć, że już połowa inwestorów decyduje się na współpracę z projektantami wnętrz. Przede wszystkim decyzja ta poparta jest osiągnięciem pełnego komfortu, wygody, ale i spełnienia indywidualnych oczekiwań. Na samodzielne wykańczanie mieszkania czy domu decydują się głównie osoby, które mają na to czas i znają modowe trendy. To też osoby, które znają swoje oczekiwania, dokładnie wiedzą, w jakim stylu chcą urządzić nieruchomość i gdzie znajdą wszelki elementy wykończenia wnętrz. Pamiętajmy, że sama weryfikacja rozmaitych ofert producentów z branży budowlanej czy meblowej zajmuje ogrom czasu.

Samodzielne urządzanie nieruchomości sprawdza się, gdy znamy się po prostu na rzeczy. Oczywiście, w sieci znajdziemy różne inspiracje wnętrzarskie, ale nie zawsze wiemy, gdzie zamówić konkretne akcesoria. Nie zawsze mamy też wiedzę w zakresie ich jakości czy funkcjonalności. Fakt, że podobają nam się konkretne meble, wcale nie oznacza jeszcze, że powinniśmy je zamawiać. Może okazać się, że poza względami estetycznymi zupełnie nie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu.

Warto takich błędów unikać, chociażby patrząc na wydatki na urządzenie mieszkania. Okazuje się, że ogromna liczba inwestorów zaciąga kredyt na mieszkanie, ale również kredyt na meble i inne materiały wykończeniowe. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki, tym bardziej że kolejny remont czy wymiana mebli czeka nas dopiero za co najmniej kilka lat.

Doradzamy więc, by na samodzielne urządzanie mieszkań decydowali się ci, którzy mają w tym zakresie wiedzę, doświadczenie, czas i potrafią określić swoje potrzeby.

projekt duzej lazienki
fot. Pixabay.com

Współpraca z projektantem wnętrz

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na projektanta wnętrz? Nie wynika to jedynie z panującej mody. To przede wszystkim wygoda, ale i jak się okazuje, oszczędności finansowe.

To projektant po szczegółowym wywiadzie zaproponuje co najmniej kilka rozwiązań, a wszystkie są idealnie dopasowane do danej nieruchomości. Weźmy pod uwagę, że nie każdy inwestor decyduje się na gotowy projekt domu, który najczęściej jest uniwersalny. Niemały problem może stanowić wykończenie nieruchomości, która jest budowana na podstawie planów zgodnych z dokumentem, jakim jest indywidualny projekt domu. Nierzadko jest to nie lada wyzwanie, a wiadomo, że przyszli domownicy mają naprawę wygórowane oczekiwania.

Co więcej, współpraca z projektantem wnętrz daje komfort psychiczny, oszczędza czas, stres, a nawet pieniądze. Czy wiesz, że doświadczeni projektanci mają rabaty u ekip remontowych, ale i w sklepach z materiałami budowlanymi czy w salonach z wyposażeniem wnętrz? Chociaż za usługę projektu aranżacji domowej przestrzeni trzeba zapłacić, to inwestor finalnie może generować niemałe oszczędności finansowe. Zyskuje także priorytetowy atut, zgodnie z którym nieruchomość jest modna, dopasowana do indywidualnych potrzeb, estetyczna, reprezentacyjna i w pełni praktyczna.

Na współpracę z projektantem wnętrz powinny decydować się osoby, które nie mają czasu na samodzielne podjęcie zadań aranżacyjnych własnej nieruchomości, nie znają się na tym, nie interesują trendami mody w tym zakresie, ale jednak chcą, by nowy dom czy mieszkanie odpowiadało aktualnym wyznacznikom. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, jeśli uwzględnimy zalety, jakie można uzyskać. Po zatwierdzeniu planu inwestor musi już tylko czekać, by potem wprowadzić się do gotowego „pod klucz” wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here