Czy warto kupić zasłony zaciemniające?

0
470

Zasłony zaciemniające sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach, które powinny być często osłonięte przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami osób z zewnątrz. Dzięki mnogości dostępnych kolorów, wzorów i wykończeń stanowią też świetną dekorację wnętrza. Efekt może zostać wzmocniony za pomocą ciekawych sposobów upięcia i marszczenia.

Materiał, który nie przepuszcza światła

Zasłony zaciemniające wykonane są z materiałów, które nie przepuszczają światła. Odznaczają się one większą grubością, a tkaniny, z których są szyte, gwarantują zaciemnienie nawet w granicach 90%. Zapewni to w mieszkaniu cień oraz chłód. Z zasłonami zaciemniającymi można spotkać się nie tylko w prywatnych domach, ale też w salach konferencyjnych, kinach i teatrach. Posiadają niepalne właściwości, dzięki czemu zapewnią bezpieczeństwo w przestrzeniach użytkowych. Tkaniny występują w wielu kolorach i wykończeniach (dostępne są modele z połyskiem lub matowe), co umożliwia dopasowanie ich do każdej aranżacji. Popularnością cieszą się przede wszystkim granatowe i szare zasłony zaciemniające. Można je kupić na metry, co stanowi świetne rozwiązanie dla osób posiadających okna o niestandardowych wymiarach. Tego typu produkty są dostępne np. tutaj: https://www.firantex.pl/pol_m_Zaslony_Zaslony-na-metry_Zaslony-zaciemniajace-453.html.

Zasłony zaciemniające na żabki i na przelotkach

Zasłony zaciemniające są elementem zarówno funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym. Mają za zadanie ograniczyć ilość wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych. To przydatne szczególnie podczas upalnych, letnich dni, gdy chce się zapewnić domownikom komfortowy sen. Materiał nieprzepuszczający światła podkreśla walory aranżacji. Miłośnicy klasyki mogą wybierać spośród dostępnych zasłon zaciemniających na żabki. Warto pamiętać też o innych metodach, takich jak zawieszanie zasłon na przelotkach, na taśmie lub na haczykach. Metoda powinna zostać dobrana do ciężaru materiału i pod kątem sposobu zamontowania karnisza.

Jakie są zalety zasłon zaciemniających?

Zasłony zaciemniające przydają się nie tylko w sytuacjach, w których konieczne jest ograniczenie wpadania promieni słonecznych. Posiadają dodatkowo znakomite właściwości izolacyjne w zakresie akustyki i temperatury. Dzięki nim do wnętrza przedostanie się więc mniej dźwięków z otoczenia. Między innymi dlatego wykorzystuje się je w hotelach i pensjonatach oraz w domach wybudowanych przy ruchliwych ulicach. Tę opcję powinny rozważyć też osoby, które łatwo wybudzają się pod wpływem dźwięków. Właściwości termoizolacyjne umożliwią stworzenie nie tylko przyjemnego chłodu latem, ale również nie pozwolą przedostać się mroźnemu powietrzu do środka zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here