nowoczesna kuchnia z drewnem
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że dzisiaj prawie połowa nabywanych nieruchomości, zostaje urządzana we współpracy z projektantem? Wynika to z obowiązujących trendów, ale wpływ na zatrudnianie takich specjalistów mają także inne czynniki. Dlaczego warto współpracować z projektantem wnętrz? O tym piszemy poniżej.

Oszczędność czasu

Dobrze wiesz, w jakim stylu ma zostać dom, który właśnie jest budowany? To świetnie, ale z całą pewnością nie zawsze znajdziesz czas, by samodzielnie zamawiać elementy wyposażenia wnętrz, a potem nadzorować prace remontowe. Jeśli wybrałeś już gotowy projekt domu, musisz uwzględnić jego warunki techniczne. Pamiętaj, że nie zawsze Twój wybór będzie trafiony. Współpracując z projektantem, masz pewność, że wszelkie kwestie formalne i techniczne zostaną załatwione za Ciebie. To projektant wnętrz nie tylko podsunie Ci najlepsze inspiracje wnętrzarskie, ale również zamówi niezbędne elementy wykończenia, a potem będzie kontrolował ich zastosowanie w nieruchomości. To również projektant współpracuje z ekipami remontowymi, dzięki czemu Ty nie musisz już szukać i uzgadniać terminów takich prac. Daj czas projektantowi i spokojnie czekaj na efekt. Zajmij się codziennymi sprawami, a Twoje „gniazdko” będzie tworzone zgodnie z projektem.

paleta barw
fot. Pixabay.com

Wnętrzarskie inspiracje

To projektant wnętrz ma najlepszą wiedzę w zakresie modowych trendów czy elementów wykończenia, jakie stosowane są zgodnie z danym stylem wykończenia nieruchomości. Jeśli umiesz określić swoje potrzeby, to świetna wiadomość. Projektant przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i najczęściej zaproponuje co najmniej kilka różnych projektów. Na każdym etapie będziecie mogli go wspólnie modyfikować, zaś podstawy będą jego pomysłem. To projektant będzie podrzucał konkretne opcje, wybierze elementy wykończenia wnętrz, meble, a nawet dodatki dekoracyjne, które razem będą tworzyć harmonijną całość. To również projektant ma wiedzę i doświadczenie w zakresie ich funkcjonalności. Trzeba brać pod uwagę, że nowy dom ma być nie tylko modny i estetyczny, ale też praktyczny. Niektóre rozwiązania wyglądają doskonale, zaś są zupełnie nietrafioną opcją, uwzględniając styl życia czy potrzeby przyszłych mieszkańców. Ekspert jest właśnie od tego, by uniknąć takich wpadek i stworzyć wręcz idealne „cztery kąty”.

Komfort psychiczny

Współpraca z projektantem pozwala pozbyć się wszelkich trosk i stresu. Oddajesz nieruchomość w dobre ręce i masz gwarancję, że dom czy mieszkanie zostanie wykończone „pod klucz”, do tego zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Dobry projektant będzie umiał zestawić indywidualne preferencje z najnowszymi trendami mody, to on będzie proponował kolejne opcje, a Tobie pozostanie jedynie podjęcie ostatecznej decyzji. Nie musisz martwić się o pomyłki czy złe inwestycje finansowe. Jeśli bierzesz kredyt na wykończenie, takie wsparcie finansowe zostanie spożytkowane należycie.

romantyczny salon
fot. Pixabay.com
Dom zgodny z obowiązującymi trendami

Nie każdy interesuje się modą, tym bardziej jeśli chodzi o wnętrzarskie trendy. Myślisz, że króluje styl retro? Jesteś w błędzie, bo dzisiaj coraz więcej osób stawia na ten loftowy albo skandynawski. W każdym przypadku klimat nieruchomości musi być zgodny z indywidualnymi potrzebami. Nie ma jednak wątpliwości, że to projektant wnętrz potrafi łatwo połączyć wymagania inwestora z akcentem dyktowanym przez światowe kanony mody. Dzięki temu specjaliście masz pewność, że kredyt na meble nie zostanie spożytkowany na elementy przestarzałe czy te passe. To ważne, tym bardziej że kolejny remont czy wymiana takich akcesoriów odbędzie się zapewne dopiero za kilka lat.

Oszczędności finansowe

Doskonale wiemy, że już indywidualny projekt domu, a potem budowa nieruchomości pochłania ogrom środków finansowych. Nierzadko na wykończenie zostaje już naprawdę niewiele. Okazuje się, że chociaż usługa projektanta wnętrz jest płatna, to finalnie możesz na takiej współpracy skorzystać, a nawet generować finansowe oszczędności. To dlatego, że działający na rynku od lat projektanci, współpracują stale z konkretnymi ekipami czy sklepami z asortymentem budowlanym oraz wnętrzarskim i mają już wypracowane rabaty. Nabywając poszczególne materiały w niższych cenach, część pieniędzy zostanie w Twoim portfelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here