Fioletowe rolety dzień noc

Rolety są bardzo popularnym elementem wyposażenia w wielu polskich domach. Sięgamy po nie praktycznie zawsze, kiedy tylko potrzebujemy odpowiedniego zacienienia, a jednocześnie nie jesteśmy fanami klasycznych zasłon i firanek. Wiele osób docenia bowiem nie tylko ich funkcjonalność, ale również nowoczesny wygląd. Jak zatem dopasować do pomieszczeń rolety i jak wykorzystać te w unikatowym kolorze?

Dlaczego warto wybrać właśnie rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc są specyficznym typem rolet. Ich budowa sprzyja dowolnej regulacji nasłonecznienia lub zaciemnienia w pomieszczeniach. Z tego względu są bardzo chętnie wykorzystywane we wszystkich tych pokojach, w których często zmieniamy ilość światła i w których zależy nam na największej swobodzie w regulowaniu jego ilości.

Rolety dzień i noc odznaczają się budową paskową: jeden pasek jest niemal przezroczysty, drugi z kolei ciemniejszy i lepiej zakrywający blask oraz widok za oknem. Dzięki temu możemy z ogromną łatwością ustawić je wedle własnych preferencji, jako bardziej lub mniej przepuszczalne. To z kolei owocuje wygodą ich wykorzystania i ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi. Już ich wygląd sprawia bowiem, że prezentują się bardziej dekoracyjnie niż inne typy rolet.

Rolety mini, które oferują więcej wygody

Dodatkowym atutem rolet dzień i noc prezentowanych pod adresem https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc/fioletowe-rolety-dzien-noc jest ich minimalistyczny wygląd. Mają budowę typu rolet mini, czyli tych, które nie zostały wyposażone w kasetę. W związku z tym materiał po nawinięciu na rolkę nie chowa się do przeznaczonej kasety, tylko pozostaje na powierzchni okna.

Takie rozwiązanie wiąże się z dwoma ważnymi zaletami. Przede wszystkim rolety o konstrukcji mini są łatwe w montażu i bezinwazyjne. Oznacza to, że nie potrzebujesz do ich założenia żadnych dodatkowych urządzeń, typu wkrętarka. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, aby z łatwością dostosować je do okien.

Jednocześnie brak kasety sprawia, że rolety mini są bardzo lekkie z wyglądu. Dzięki swojej konstrukcji zazwyczaj nie przeszkadzają też w otwieraniu okna na całą szerokość, co mogłoby się zdarzyć w przypadku rolet z dużą, mocno odstającą od nich kasetą.

Dlaczego warto wybrać właśnie fiolet?

Fiolet to kolor wyrazisty, mocny i przyciągający wzrok. W zależności od wybranego odcienia może być bardzo jasny, delikatny, romantyczny lub przeciwnie, mocny, niebanalny i awangardowy. Jest kolorem stymulującym naszą wyobraźnię i kreatywność, dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których zależy nam na jak największym przypływie weny twórczej. Jednocześnie może być kolorem ożywczym i radosnym.

Ze względu na jego tendencję do dominowania nad innymi barwami, warto używać go z umiarem. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z mniej intensywnymi barwami, jak biel, perłowy, delikatna szarość albo przytłumiony baby blue. Fioletowe rolety mogą zatem stać się intrygującym akcentem w wielu wnętrzach, w szczególności w kolorowych pokojach młodzieżowych, w niektórych gabinetach albo jako intensywny akcent w delikatniejszym salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here