Funkcjonalny zlewozmywak

Raczej trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zlewozmywaka. Ten niezbędny element wyposażenia zdecydowanie ułatwia gotowanie i sprzątanie, o ile oczywiście jest funkcjonalny. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę zatem właśnie na kwestie związane z praktycznością modeli, które przypadły domownikom do gustu. Sprawdź, co ma wpływ na ocenę funkcjonalności zlewozmywaka kuchennego.

Liczba komór

Ta kwestia jest bardzo ważna w kontekście wygody korzystania ze zlewu. W przypadku braku zmywarki zdecydowanie warto postawić na model z dwiema komorami – w jednej można myć naczynia, a w drugiej je opłukiwać. Ciekawym rozwiązaniem może być też opcja z dodatkowym mniejszym zbiornikiem pośrodku, gdzie można płukać naczynia, a w jednej z dużych komór suszyć je. Jeśli kuchnia jest niewielka i znajduje się zmywarka, to najlepiej postawić na zlewozmywaki jednokomorowe. Taka wersja powinna wystarczyć do przemycia naczyń przed włożeniem do zmywarki, opłukania rąk czy też umycia warzyw i owoców.

Ociekacz

Zasadniczo ociekacz zdecydowanie zwiększa funkcjonalność zlewozmywaka. Pozwala na wygodne osuszenie naczyń i produktów spożywczych. Można też bez obaw postawić na nim gorący garnek, co nie zawsze jest wskazane w przypadku blatów. Wiele osób trzyma w tym miejscu również wilgotne gąbki i ściereczki. Ociekacz może okazać się przydatny nawet w przypadku posiadania zmywarki, gdy ta niedokładnie wysuszy naczynia. Ponadto niektórych patelni, garnków i innych elementów wyposażenia kuchni nie można myć w zmywarce. Z ociekacza warto zrezygnować właściwie jedynie w przypadku mikroskopijnej kuchni.

Rozmiar

Po podjęciu decyzji o budowie zlewozmywaka kuchennego warto zastanowić się nad jego rozmiarem. W przypadku montażu modeli nakładanych na szafki zamiast blatu sprawa jest dość prosta. Z oferty sklepu online TanieZlewozmywaki.pl wystarczy wybrać produkt przeznaczony do szafek o określonej szerokości. W przypadku wpuszczania zlewu w blat należy zastanowić się nad tym, czy duży model nie zabierze zbyt dużo przestrzeni potrzebnej np. do przyrządzania dań, zwłaszcza jeśli naczynia myje się w zmywarce.

Bateria

W zachwycie nad bogactwem wyboru w dziale ze zlewozmywakami należy pamiętać również o bateriach kuchennych. Od tego elementu w dużej mierze zależy wygoda korzystania ze zlewu. Za najbardziej praktyczne rozwiązanie uważa się krany jednouchwytowe, w których do zmiany temperatury i ciśnienia strumienia wody służy jeden uchwyt. Dzięki takiej konstrukcji można obsłużyć baterię jedną ręką, co może być dość istotne podczas przyrządzania dań.

Czyszczenie

Zlew w kuchni przeważnie wymaga bardzo częstego czyszczenia. Resztki jedzenia, zabrudzenia spływające z naczyń czy też zacieki z wody to codzienność osób, które gotują i spożywają posiłki w domu. Warto zatem maksymalnie ułatwić sobie doprowadzenie kuchni do porządku. Może pomóc w tym wybór odpowiednich surowców, na których plamy nie są tak widoczne i nie powstają zacieki. Ważna jest też możliwość stosowania popularnych detergentów czy też usunięcia wielu zabrudzeń samą wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here