salon w domu
fot. Pixabay.com

Producenci oferują nam naprawdę mnóstwo rozmaitych mebli oraz elementów dekoracyjnych, które możemy nabywać w ramach aranżacji przestrzeni mieszkalnej własnej nieruchomości. No właśnie, tak duża konkurencja oraz szeroka oferta sprawia, że nierzadko trudno jest wybrać te konkretne akcesoria. Podpowiadamy, jak zweryfikować asortyment w miejscach typowych do nabywania rzeczy do mieszkania.

Sieciówki

Okazuje się, że najwięcej inwestorów, którzy postanowili nabyć dom czy mieszkanie, kieruje pierwsze kroki do popularnych sklepów meblowych i tak nabywa elementy wyposażenia wszystkich wnętrz. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo to właśnie sieciówki oferują największy wybór, do tego większość mebli charakteryzuje się atrakcyjną ceną. Pamiętajmy jednak, że meble z sieciówki mogą nie być najlepszej jakości. Nie są to meble drewniane, a już na pewno nie antyki. Wątpliwa jakość pozwala jednak na ich częstą wymianę, na przykład zgodnie ze zmieniającymi się trendami. Dzisiaj modne są meble białe, zaś za kilka lat królować mogą te typowe dla stylu loft, czyli czarne. Meble z sieciówki zazwyczaj nie nadają się, by je przerabiać, za to można bez troski się ich pozbywać i kupować nowe.

kanapa w salonie
fot. Pixabay.com

Antykwariat

To królestwo idealne dla tych, którzy planują nabyć antyki. Te meble z duszą wykonane są z naturalnego drewna, dzięki czemu charakteryzują się najlepszą jakością i bez problemu mogą przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat. Co więcej, te meble z drewna są wyjątkowe, bo tworzone ręcznie. Meble z sieciówek są bardzo często stylizowane na antyki, natomiast tak naprawdę nie mają z nimi nic wspólnego.

Antyki nabywa się jako meble używane i dlatego zawsze trzeba sprawdzać ich oryginalność. Trzeba wiedzieć, że inwestycja w te meble jest spora, a takie meble im są starsze, tym droższe. Nierzadko przekazywane są kolejnym pokoleniom, są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza niezależnie od wybranego stylu. Zalecamy jednak, by nie stawiać ich w przestrzeni malucha – pokój dziecka nie jest dla tak cennych mebli odpowiedni.

Targi staroci

Na targach staroci uwielbiają nabywać meble ci, którzy wykańczają mieszkanie w stylu retro. To też ci, którzy wolą kupić dobre meble używane, aniżeli wydawać na marnej jakości meble z sieciówki. Na targach staroci znaleźć też można antyki, natomiast najczęściej są to meble stylizowane, specjalnie postarzane, by takowe przypominały. Nie ma jednak wątpliwości, że targi staroci to miejsca pełne wyjątkowego klimatu, na których można nabywać nie tylko meble, ale i dekoracje.

meble w salonie
fot. Pixabay.com
Meble używane

Nie kupuj – wymień„, ta zasada stała się ostatnio naprawdę modna. Po co kupować nowe rzeczy do mieszkania i wydawać na nie krocie, skoro można wziąć coś za darmo? Coraz więcej osób oferuje oddanie mebli bezpłatnie, by tylko te mogły służyć kolejnym użytkownikom. To świetny sposób na minimalizowanie konsumpcjonizmu oraz oszczędności finansowe.

Meble używane można znaleźć też za darmo na tzw. wystawkach czy wyprzedażach garażowych. To kolejny dobry pomysł, ale zawsze zaleca się dokładne sprawdzenie nabywanych elementów wyposażenia wnętrz. W ten sposób roznoszą się pluskwy czy korniki, branie mebli bez informacji o źródle ich pochodzenia może być ryzykowne.

Meble przez internet

Branża e-commerce przechodzi wzmożony rozwój. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież zakupy przez internet są wygodne, nierzadko tańsze, a dostawa pod wskazany adres przedmiotów o dużych gabarytach jest znacznym ułatwieniem.

Meble przez internet można nabywać, korzystając z oferty sklepów sieciowych, ale idealne elementy wyposażenia wnętrz znajdziemy też na aukcjach czy grupach w mediach społecznościowych. To zresztą tam dochodzi bardzo często do wspomnianych już wcześniej wymian akcesoriów czy ich nabywania zupełnie za darmo, jeśli innym są niepotrzebne.

Meble na zamówienie

Zawsze korzystać można także z usług stolarskich. Meble na zamówienie są niepowtarzalne, wykonane ręcznie, mają idealny wymiar, przez co pasują do danego wnętrza. To najczęściej meble drewniane, ale można zamawiać je w dowolnym kolorze to również meble białe.

Meble na zamówienie są odzwierciedleniem indywidualnych wizji i potrzeb, nierzadko naprawdę wyjątkowych. I chociaż inwestycja w takie akcesoria jest spora, to mamy tutaj pewność, że nabywamy elementy w pełni zgodne z oczekiwaniami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here