Jak połączyć toaletkę z biurkiem? Praktyczne wskazówki – od wyboru krzesła do toaletki po praktyczne dodatki

0
37

Przestrzenie mieszkalne poszerzają swoje możliwości – sypialnie stają się toaletkami, a salony dzielą miejsce z domowymi biurami. Dlatego od biurka wymaga się, aby było jednocześnie miejscem do wykonania makijażu i w razie potrzeby stolikiem na laptopa. Do tego musi ładnie wyglądać! Czy można pogodzić wszystkie funkcje biurka i toaletki? Oczywiście! Podpowiadamy, jak urządzić przyjemny kącik do pracy i wykonywania make-upu.

Jak urządzić biurko z toaletką?

Mieszkając na niewielkim metrażu, szukamy pomysłu na urządzenie przyjemnego kącika do makijażu, który sprawdzi się też do pracy lub nauki. W kobiecym wnętrzu doskonale prezentują się konsoletki i toaletki na cienkich, metalowych nogach. Ich konstrukcja jest optycznie lekka i nie dominuje wnętrza. Najmodniejsze są te na złotym stelażu, które wprowadzą do wnętrza wyrazisty akcent glamour.

Pod blatem takiej konsoli zwykle umieszczone są szuflady lub przegródki, w których możesz trzymać w zależności od potrzeb kosmetyki lub przybory biurowe i szkolne. Biurka są zazwyczaj dość płytkie, ale na tyle głębokie, aby zmieścił się na nich też laptop. O czym należy pamiętać, wybierając do niego dodatki? Wygodne krzesło do toaletki to podstawa!

Jaki krzesła do toaletki, która ma być też biurkiem?

Hokery i stołki są praktyczne, bo łatwo wsuwają się pod blat konsoletki, ale niestety nie wysiedzisz na nich za długo. Większy komfort zapewnią krzesła do toaletki z oparciem. Najpiękniej prezentują się te z miękką, welwetową tapicerką, która będzie pasowała zarówno do biureczka w stylu glamour, jak i loftowej konsoli.

Jeśli biurko służy Ci nie tylko do rytualnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale też do pracy czy rozrywki przy laptopie, wybierz:

  • fotel obrotowy – wyprofilowane oparcie i podłokietniki zapewnią odpowiednie podparcie sylwetce, a możliwość obracania ułatwi wstawanie znad blatu,
  • krzesło z oparciem bez podłokietników, jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca,
  • wysoki hoker, jeśli konsoletka ma wysokość powyżej przeciętnego biurka (blat powyżej 75 cm nad podłogą).

Jak zaaranżować toaletkę, która ma być też biurkiem? 

Aby przestrzeń do nauki i makijażu była praktyczna, ładna i schludna, przygotuj się na reżim porządkowy. Nad chaosem pozwolą zapanować akcesoria. Co oprócz krzesła przyda się przy urządzaniu wygodnej toaletki?

  • Nad blatem zawieś niską półeczkę lub postaw nadstawkę, w której możesz poukładać kosmetyki.
  • W zapanowaniu nad porządkiem pomogą wszelkie organizery, szkatułki, puzderka i kobiece dodatki do segregowania zarówno kosmetyków, jak i przyborów do pracy.
  • Im więcej rzeczy, znajdzie się w pudełkach, tym lepiej. Łatwiej odkurzysz miejsce na biurku i zachowasz więcej wolnego blatu.
  • Pod blatem zamontuj specjalne relingi na listwy i przewody elektryczne. Kable od urządzeń to zmora porządkowa – gdy są schowane, biurko wygląda znacznie lepiej.
  • W toaletce, która ma być biurkiem, nie może zabraknąć lustra. Zawieś je na ścianie, aby oszczędzić miejsce na blacie. Aby własne odbicie nie rozpraszało Cię w trakcie pracy, możesz wybrać lustro odchylane do dołu, do góry lub w bok. Dostępne są również lustra zamykane.
  • Nie zapomnij o oświetleniu. Wąskie lampki ledowe o neutralnym świetle są pomocne zarówno podczas wykonywania makijażu, jak i podczas pracy – nie mogą męczyć wzroku i zniekształcać kolorów.

Gdzie szukać ładnych biurek z toaletką 2 w 1?

Urządzanie toaletki z biurkiem może być wspaniałą zabawą! Wybierz wygodne krzesło do toaletki i praktyczny stolik sklepie internetowym z meblami do domu – EMWO Meble. Wygodne meble i przemyślane dodatki pozwolą Ci zachować porządek, styl i funkcjonalność kobiecego kącika do przyjemności i pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here