Jak zorganizować udaną imprezę przy grillu

W sezonie letnim imprezy organizujemy najchętniej w ogródku, serwując gościom potrawy z grilla. Jest to przyjemny, a zarazem bardzo prosty sposób na wspólne świętowanie. Przygotowanie przyjęcia w ogrodzie nie jest trudne – wystarczy tylko dobrze opracować plan imprezy, a także zakupić niezbędne akcesoria. 

Menu grillowe, czyli co serwować gościom?

Przygotowując imprezę z grillem w roli głównej, musimy zastanowić się, jakie potrawy będzie serwować naszym gościom. Tradycyjnie na pierwszy plan wysuwają się różnego rodzaju kiełbaski z grilla oraz mięso, jednak warto też zwrócić uwagę na inne, mniej oczywiste propozycje. Coraz większą popularnością cieszą się dania wegetariańskie i wegańskie, na przykład:

  • grillowane sery,
  • arbuz,
  • ziemniaki pieczone na grillu,
  • szaszłyki warzywne.

Zastanawiając się, co podamy na talerze, warto postawić na różnorodność. Menu grillowe nie powinno opierać się wyłącznie na jednym rodzaju produktów. Dobrze postawić na stole sałatki przygotowane z sezonowych warzyw. Jeśli chodzi o napoje, to największą popularnością cieszą się orzeźwiające lemoniady, ale dobrym pomysłem będzie również herbata na zimno. Możemy zdecydować się też na słodkie przekąski, na przykład mini babeczki albo cake popsy, które uświetnią imprezę. Pamiętajmy jednak, że stanowią one jedynie dodatek, a nie danie główne.

Jak udekorować ogród na imprezę?

Ogromną rolę w imprezach ogrodowych odgrywają dekoracje. Ich część z pewnością będą stanowić piękne kwiaty, o ile oczywiście zdążą już wyrosnąć w ogrodzie. Warto też kupić różnego rodzaju balony, girlandę czy serpentyny, w zależności od charakteru wydarzenia. Jeśli odbywa się ono w porze wieczornej, postawmy na świecie. Nie tylko pięknie się prezentują i dodają klimatu, ale też mają zdolność odstraszania komarów. Ciekawym elementem dekoracyjnym będą również szklanki w postaci mini słoików, w których będziemy serwować napoje. Do wyboru mamy wiele interesujących produktów, jednak największą popularnością cieszą się te z kolorowymi słomkami. Jeśli będziemy serwować na imprezie alkohol, zakupmy też efektowne kieliszki. Przydatny może okazać się dekoracyjny obrus, najlepiej w jakimś interesującym, żywym kolorze.

Akcesoria, których nie może zabraknąć na imprezie plenerowej

Organizując imprezę w ogrodzie, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Są to nie tylko dekoracje, ale również różnego rodzaju przyrządy, za pomocą których będziemy obsługiwać grilla czy serwować posiłki. Sporo osób stawia na papierowe talerzyki i sztućce. Będą one dobrym wyborem, jeśli nie zamierzmy serwować twardszych potraw. W przeciwnym razie trudno będzie pokroić je stosunkowo tępym nożem. Pamiętajmy o kremie do opalania, natomiast na wieczór wyposażmy się w spray przeciw komarom. Są to drobnostki, jednak ich brak potrafi skutecznie utrudnić biesiadowanie. Jeśli chcemy odpędzić się od owadów, wybierzmy przykrywki na miski i talerze. Dzięki temu nie będzie ulatniał się przyciągający muchy zapach. Organizując przyjęcie grillowe w upalny dzień, pamiętajmy o wodzie – słodkie napoje mogą okazać się zbyt ciężkie. Na trawie wyłóżmy koce, na których będzie można swobodnie odpocząć. Pozostałe elementy zależą oczywiście od charakteru imprezy. Jeśli organizujemy kinder party, co musimy zaplanować ciekawe rozrywki dla gości. Inaczej w przypadku imprezy urodzinowej, na której nie może zabraknąć tortu. Niemniej jednak, bez względu na cel przyjęcia, pewnych akcesoriów i elementów po prostu nie może na nim zabraknąć. Dekoracje, dobrze skomponowane menu czy akcesoria to podstawa każdej udanej imprezy w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here