szkółka drzew owocowych

Małe ogrody przydomowe są miejscem relaksu, ale to również znakomita powierzchnia do uprawy niewielkich roślin owocujących. Istnieją pewne rośliny, które dobrze czują się na małej przestrzeni, a nawet można uprawiać je w doniczkach na balkonach i tarasach. Miniaturowe odmiany drzew i krzewów można znaleźć, odwiedzając szkółkę drzew owocowych.

Jak sadzić drzewa owocowe w małym ogrodzie?

Powierzchnia małego ogrodu ogranicza nieco ogrodników, ale istnieją proste metody, aby cieszyć się soczystymi i ekologicznymi owocami ze swojego zielonego zakątka. Wybierając miniaturowe, karłowe formy roślin w szkółce drzew owocowych, otrzymuje się rośliny szczepione na specjalnych podkładkach, które ograniczają wzrost roślin. Przeciętna jabłoń dorasta nawet do 20 m — miniaturowe formy są nawet 5 razy mniejsze. Duże znaczenie ma również właściwe prowadzenie korony drzewa — jabłonie oraz grusze lubią intensywne cięcie. Regularne skracanie pędów pomaga utrzymywać roślinę w niewielkiej formie, ale cięcie pobudza również drzewa do intensywnego owocowania. Szkółka drzew owocowych oferuje także krzewy do niewielkich ogrodów. Agrest lub porzeczka szczepione na pniu to bardzo dekoracyjne rośliny o niezbyt bujnej i zwartej koronie. Wymagają niewielkiej przestrzeni, ale należy zapewnić im dość duże nasłonecznienie i żyzne podłoże. W małych ogrodach sprawdzą się również borówki amerykańskie, jagody kamczackie i derenie.

Rośliny owocujące do pojemnikowej uprawy

Dobra szkółka drzew owocowych w swojej ofercie ma również wiele roślin sadowniczych, które można uprawiać w doniczkach. Prowadzenie roślin w pojemnikach ma wiele zalet — krzewy i drzewa można przenosić, co daje niezliczone możliwości w aranżacjach ogrodów. Rośliny wstawia się do cienia, słońca lub chroni przed przymrozkami. To też rewelacyjny sposób na udekorowanie tarasu lub balkonu. Wśród roślin świetnie czujących się w doniczkach poleca się truskawki wiszące. Rośliny tworzą długie rozłogi, co stanowi atrakcyjną dekorację. Truskawka wygląda zachwycająco nie tylko podczas owocowania, ale również w czasie kwitnienia. W dużych donicach można hodować też winorośl. To idealny gatunek do podwyższonych skrzynek. Warto pamiętać, że doniczki powinny być zabezpieczone przed mrozem. Gatunki, które rosną w pojemnikach, należy chronić przed intensywnym słońcem i suszą. Szkółka drzew owocowych to miejsce, gdzie można znaleźć rośliny nietuzinkowe, a wręcz kolekcjonerskie. Są to np. figowce, miniaturowe kiwi, kasztanowce jadalne lub nieco egzotyczne jagody goji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here