meble ogrodowe
fot. Pixabay.com

Meble tarasowe stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego ogrodu. To one wpływają na komfort wypoczynku, ale i biesiadowania w gronie najbliższych na świeżym powietrzu. Nie ma wątpliwości, że to dobre meble na taras są intensywnie eksploatowane w sezonie letnim i to właśnie z nich korzysta się najczęściej w przydomowej przestrzeni. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze nie tylko względu estetyczne czy funkcjonalne, ale i praktyczne. Nawet ten najbardziej nowoczesny taras narażony jest przecież na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co brać pod uwagę przy wyborze mebli tarasowych?

Meble na taras – odporność

Rzeczywiście, meble na taras muszą być trwałe. Okazuje się, że to one narażone są na deszcz, śnieg, mróz albo silne promienie słoneczne. Jeśli mają stanowić wyposażenie tarasu, który nie jest zadaszony, muszą być w pełni odporne. Niektóre z nich z powodzeniem mogą przetrwać cały rok na zewnątrz, inne należy chować na zimę.

Pamiętajmy, że meble na taras są naprawdę intensywnie eksploatowane. Muszą być więc odporne na użytkowanie, rysowanie, pękanie, odbarwianie, plamy, czy ciężar. Już wiesz, jakie są najlepsze akcesoria do wypoczynku w ogrodzie?

Jeszcze do niedawna wybierano meble tarasowe drewniane. Ten naturalny materiał z powodzeniem może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, to przecież najstarszy budulec na świecie. Okazuje się jednak, że pielęgnacja i konserwacja tychże mebli może być dokuczliwa dla domowników. Meble na taras powinny być raczej lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości, jednym słowem, niewymagające. Drewno sprawdza się w ogrodach zimowych czy zamykanych altanach, ale jeśli wykorzystuje się taras niezadaszony, jego renowacja może stanowić spory problem. Dodajmy do tego, że meble na taras wykonane z drewna, są sporą inwestycją finansową. Zwróćmy uwagę na meble z drzewa egzotycznego, które są najbardziej trwałe i odporne, ale ich koszt wynosi co najmniej kilka tysięcy złotych.

meble do ogrodu
fot. Pixabay.com

Meble tarasowe a klimat ogrodu

Okazuje się, że akcesoria do wypoczynku udaje się dopasować do stylu całej przydomowej przestrzeni. Jeśli nasze oczy cieszy ogród romantyczny, wybierane są meble wiklinowe, zaś ogrody nowoczesne przewidują raczej meble plastikowe, ewentualnie z technorattanu. Te ostatnie są też najpopularniejszą formą wyposażenia zielonego terenu, patrząc na ogrody klasyczne.

Meble na taras, to już nie tylko duży stół z krzesłami, który służby do biesiadowania przy grillu. Dzisiaj z powodzeniem wykorzystuje się sofy, narożniki tarasowe, meble modułowe na taras, stoliki kawowe, fotele, rozmaite leżaki, leżanki, a nawet wygodne, kilkuosobowe łóżka z zadaszeniem. Standardem jest też huśtawka ogrodowa, która sprawdzi się nie tylko do zabawy dla dzieci, ale z powodzeniem można wylegiwać się na niej i oddać czytaniu ulubionej książki. Producenci oferują tak wiele akcesoriów, że z powodzeniem udaje się wyposażyć ogród wedle indywidualnych potrzeb i preferencji.

Nie zapominajmy również o dzieciach, bo ogród dla najmłodszych jest bardzo często miejscem rozrywki. To istny plac zabaw, nawet jeśli do dyspozycji jest tylko mały ogródek w segmencie. Dla maluchów, wyposażenie tarasowe powinno być dopasowane wielkością. Mebelki sprawdzą się też, jeśli weźmiemy pod uwagę plac zabaw w przydomowej przestrzeni. Krzesełka, fotele i inne akcesoria do wypoczynku muszą być przede wszystkim stabilne i w pełni bezpieczne dla małych użytkowników.

stolik ogrodowy
fot. Pixabay.com

Meble ogrodowe z technorattanu

Technorattan wygrywa we wszystkich rankingach. Meble wykonane z tego materiału są optymalnie trwałe, wygodne, bezpieczne i odporne na wszelkie warunki. Nie straszny im deszcz, mróz ani słońce. Te meble nie płowieją, nie pękają, nie parcieją, do tego są lekkie, a do ich czyszczenia wystarczy mokra, bawełniana ściereczka. Producenci oferują nam dzisiaj szeroki wybór takiego wyposażenia ogrodu, z powodzeniem można nabywać spójne komplety wedle kolorów, kształtów czy wielkości. Dzięki temu udaje się stworzyć salonowy kącik na ogrodowym tarasie, by wypoczywać na nim i przyjmować gości przy grillu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here