Kołdra wygodna dla każdego.

Kołdra jest nieodłącznym elementem każdego zestawu pościeli. Pozwala na komfortowy sen niezależnie od pory roku i temperatury panującej w sypialni. Jednak, aby spełniała wszystkie swoje funkcje, należy zwrócić uwagę na jej trzy główne parametry, które pozwolą na wygodny, przyjemny sen.

Po pierwsze: wielkość kołdry

Bardzo ważna jest wielkość kołdry, ponieważ bezpośrednio wpływa na to, czy możemy przykryć się nią w całości. Jeśli jest zbyt mała, najpewniej w nocy nie będziemy mogli dobrze się nią otulić, co może sprawić, że zmarzniemy. Jest to szczególnie niekorzystne dla osób, które szybko “łapią” przeziębienia i może wywołać chorobę. Dlatego zwłaszcza w przypadku dzieci, które są bardzo czułe na zmiany temperatury, należy zwracać uwagę na odpowiedni rozmiar kołdry.

Z drugiej strony kołdra nie może być też zbyt duża, ponieważ jest wówczas niewygodna. Nie powinna nigdy zsuwać się z łóżka podczas spania, co mogłoby mieć miejsce w przypadku źle dobranego, zbyt dużego rozmiaru. Dlatego dla dzieci rekomendowane są małe kołdry, w rozmiarze sięgającym 120 x 160 cm, podczas gdy dla osób dorosłych i młodzieży większe, najczęściej 160 x 200 cm.

Po drugie: grubość kołdry

Kolejnym ważnym parametrem, który może zadecydować o tym, czy sen będzie komfortowy i da należyty wypoczynek, jest grubość kołdry. W naszym klimacie pogoda bywa bardzo zmienna, co powoduje, że potrzebujemy kołder na różne temperatury. Jesienią i wiosną, kiedy noce są zimne, ale nie włączamy ogrzewania w domu, zazwyczaj potrzebujemy dość ciepłej kołdry. Podobnie bywa w okresie zimowym, kiedy nocą temperatura potrafi nieco spadać praktycznie w każdym domu.

Z kolei podczas gorącego lata kołdra powinna zapewniać poczucie delikatnego ciepła, ale nie gorąca. Nikt z nas nie lubi budzić się w mokrej, przepoconej pościeli, dlatego zwłaszcza w tym czasie dobranie odpowiednio cienkiej i przepuszczającej powietrze kołdry będzie bardzo istotne. Wiedząc o tym, warto udać się na stronę https://nyks.pl/koldry/160×200, gdzie znajduje się szeroki wybór kołder dla młodzieży i dorosłych, dedykowanych na różne pory roku.

Kołdry dla alergików

Wśród osób, które wymagają szczególnego doboru pościeli, znajdują się alergicy. Uczulenie na roztocza, zamieszkujące naszą pościel, jest bardzo częstą dolegliwością, z którą najłatwiej można sobie radzić, dobierając hipoalergiczne kołdry i poduszki. Odpowiednie wypełnienie pościeli, które ogranicza rozwój bakterii, roztoczy i innych drobnych organizmów pozwala na ograniczenie wszystkich dolegliwości, takich jak uporczywy świąd, wysypka czy kichanie i katar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here