komunia w ogrodzie
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia sprawiły, że zeszłoroczne komunie zostały przełożone z maja na wrzesień. Do ostatniej chwili nie wiadomo również, czy tegoroczne uroczystości przebiegną bez żadnych zakłóceń. Co więcej, świętowanie komunii świętej może nie być możliwe, jeśli pod uwagę weźmiemy restauracje, które nadal pozostają zamknięte. Doskonałą opcją jest więc komunia we własnym ogrodzie. Ci, którzy mieszkają w jednorodzinnym domu albo chociaż segmencie, mają sporo szczęścia.

Komunia na świeżym powietrzu w klimacie boho

Światowe trendy dyktują modę, zgodnie z którą komunia boho jest ta najbardziej pożądaną. Z jednej strony romantyczna, delikatna, subtelna, z drugiej sielska, ale z mnogością elementów dekoracyjnych. Boho świetnie sprawdzi się jako komunia na świeżym powietrzu, bo natura jest jej nurtem przewodnim.

Peonie, konwalie, liście eukaliptusa, roślinne girlandy i żywe stroiki na stole. Tak naprawdę kwiatowe dekoracje wystarczą, by nadać wyjątkową atmosferę tej ważnej uroczystości. Dla stylu boho typowe są też dekoracje drewniane, więc już sam taras z naturalnych desek będzie pasował doskonale.

biala zastawa stolowa
fot. Pixabay.com

Komunia w ogródku – aspekty praktyczne

Oczywiście, najlepiej jest, kiedy zorganizujesz ją na tarasie zadaszonym, dzięki czemu przyjęcie uda się bez względu na warunki pogodowe. Jeśli posiadasz jednak taras niezadaszony, koniecznie zorganizuj namiot – wypożyczalnie gastronomiczne i cateringi bez problemu takowe oferują. Dopasuj namiot do wymiarów ogródka oraz potrzeb ze względu na liczbę zaproszonych gości. Jeśli taras jest za mały, rozstaw namiot na bujnej trawie – wcześniej przyda się koszenie trawnika.

Pamiętaj, że możesz postarać się też o wypożyczenie siedzisk, a nawet zastawy stołowej. W ofercie wypożyczalni są meble technorattanowe albo wygodne krzesła z ozdobnymi pokrowcami. Weźmy pod uwagę, że nawet komunia w ogródku jest poważną uroczystością i należy zachować jej elegancki nastrój.

Postaw na catering, z powodzeniem możesz zamówić gotowe dania obiadowe oraz przystawki. W ogrodzie świetnie sprawdzą się przekąski bufetowe albo tzw. zimna płyta na stołach. To zależy, czy chcesz, by przyjęcie komunijne w ogrodzie przybrało formę bankietu, a może lepiej sprawdzi się impreza, taka jak biesiada grillowa w nieco bardziej dostojnej odsłonie. Wybór należy do Ciebie.

biala zastawa stolowa
fot. Pixabay.com

Komunia we własnym ogrodzie – dlaczego warto?

Jeśli masz do dyspozycji swój ogródek, nie zastanawiaj się nad formą organizacji przyjęcia komunijnego. Pamiętaj, że w restauracji po prostu przepłacisz. Kilkaset złotych za tzw. talerzyk, a w ofercie zupa, drugie danie oraz deser. W tym budżecie wyprawisz ucztę na świeżym powietrzu z wyborem mnóstwa przekąsek i słodkim stołem. Co więcej, własny ogródek oferuje nieograniczony czas świętowania, zaś restauracja wyznacza najczęściej maksymalnie kilka godzin. Martwisz się o brak czasu na przyrządzenie potraw i konieczną obsługę gości? Przygotuj tzw. szwedzkie stoły do samodzielnej obsługi i kłopot z głowy.

W przydomowym ogródku panuje sielska, domowa atmosfera, a każdy z zaproszonych gości będzie czuł się swobodnie. Własny ogródek umożliwia też organizację kącika zabaw dla najmłodszych zaproszonych oraz szereg atrakcji, które nie są możliwe do stworzenia w restauracji. Sam czas spędzony na świeżym powietrzu to dobra opcja na wspólne świętowanie w gronie najbliższych.

Co więcej, w ogródku możesz stworzyć naprawdę bajkowy klimat świętowania z okazji przyjęcia Komunii Świętej. Balony z helem, girlandy świetlne, lampiony, tyle wystarczy, by udekorować przydomową przestrzeń.

A jeśli dysponujesz rozległym ogrodem i posiadasz niezbędny budżet, możesz przecież wynająć firmę cateringową wraz z obsługą kelnerską. Dzięki temu we własnym ogródku poczujesz się jak na eleganckim bankiecie. Domownicy dzięki takiej opcji mogą spędzać czas z gośćmi, zamiast serwować kolejne dania i parzyć kawę. Wynajęcie profesjonalnej obsługi nadal jest też sporo tańsze, aniżeli organizacji komunii w restauracji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here