lampy HPS

Jedną z najważniejszych spraw podczas uprawy roślin jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Bez właściwej porcji światła hodowane kwiaty, zioła, warzywa i owoce nie będą się dobrze rozwijać, co z pewnością odbije się na końcowym efekcie.

Skuteczny sposób na deficyt światła

W naszej strefie klimatycznej jesteśmy niestety skazani na częste kaprysy aury. W ciągu dnia możemy cieszyć się piękną pogodą i pełnym słońcem, ale też w mgnieniu oka może nadciągnąć front atmosferyczny i przysłonić niebo grubą ołowianą warstwą chmur. Taka zmiana z pewnością spowoduje duży deficyt światła. W okresie jesiennym i zimowym również nie ma go za wiele. W takiej sytuacji niezbędne będą lampy HPS, które odznaczają się wysoką jakością i skutecznością działania. Lampy sodowe należą do najpopularniejszych rodzajów oświetlenia, stosowanych przez zawodowych ogrodników. Są one nazywane wręcz tradycyjnymi źródłami światła. Skąd to porównanie? Trzeba pamiętać, że tego rodzaju oświetlenie towarzyszy nam na każdym kroku. To właśnie one rozświetlają nasze ulice w okresie nocnym. Obecnie za pomocą lamp HPS z powodzeniem doświetla się rośliny hodowlane.

Ilość światła dostosowana do potrzeb

W naszych czasach do doświetlania roślin uprawowych wykorzystuje się wiele ciekawych rozwiązań z zakresu lamp. Jednak szczególnym powodzeniem cieszą się żarówki i lampy sodowe o różnych parametrach. Odmienność natężenia światła jest bardzo istotna, ponieważ każdy gatunek roślin ma konkretne wymagania pod tym względem. Dlatego na naszym rynku można spotkać lampy HPS o wartości 250 W, 400 W i 600 W. Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z lampami sodowymi do całorocznego cyklu upraw, powinien zwrócić uwagę na ich zastosowanie. Przede wszystkim należy pamiętać, że ten typ oświetlenia przeznaczony jest dla roślin na etapie kwitnienia. Jednak wielu rolników wykorzystuje je również w okresie wegetacji.

Niezbędny zasilacz

Każdy, kto chciałby osiągnąć dobrej jakości plony, powinien zadbać o odpowiednie oświetlenie swojej hodowli. W wypadku lamp HPS nie można zapomnieć również o zasilaczu. Bez niego lampa sodowa nie może zostać uruchomiona. Trzeba otwarcie powiedzieć, że jest to niezbędnik, jeśli chodzi o wyposażenie pomieszczenia z roślinami uprawowymi. W przypadku lamp sodowych istnieją dwa układy zapłonowe. Jeden z nich, to balast magnetyczny. Należy on do tańszych opcji. Natomiast balast elektroniczny odznacza się niewielką wagą oraz niską temperaturą. Lampy HPS, które można znaleźć w ofercie wielu sklepów, odznaczają się wysoką jakością wykonania. Wyposażone w nowoczesną technologię przyczyniają się do zwielokrotnienia zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here