nowe mieszkanie
fot. Pixabay.com

Chociaż producenci elementów wykończenia wnętrz oferują nam naprawdę wiele rozwiązań, a każde z nich możemy wybierać wedle indywidualnych potrzeb, to jednak nadal „na salonach” króluje styl klasyczny. Znany od lat, sprawdzony, ponadczasowy i uniwersalny jest podstawą designu każdej aranżacji. Dlaczego to właśnie mieszkanie w stylu klasycznym jest najbardziej pożądane? Na jakie cechy wykończenia stawiać i co brać pod uwagę, jeśli planujemy remont nieruchomości, a inwestycja ma stawiać na klasykę? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Dlaczego styl klasyczny sprawdza się najlepiej?

Oczywiście, w sezonowych trendach znajdziemy wnętrza w stylu skandynawskim, kuchnie w stylu loft czy łazienki glamour, natomiast wszelkie rankingi i tak wskazują, że Polacy nagminnie wybierają aranżacje klasyczne.

Styl klasyczny w mieszkaniu jest zachowawczy, ale jednocześnie nigdy się nie nudzi i można go łatwo ożywiać bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Klasyka jest już wypróbowana, w jej przypadku stawia się na podstawy najlepszej jakości, które z powodzeniem mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Klasyka nie jest krzykliwa, daje optymalny komfort użytkowania każdej przestrzeni, do tego jest idealnie funkcjonalna i praktyczna. Tutaj nie ma miejsca na nietrafione opcje, remont łazienki w stylu klasycznym czy remont kuchni, która również ma być ponadczasowa, sprawdza się idealnie.

puste mieszkanie
fot. Pixabay.com

Klasyczne podstawy mieszkania, czyli jakie?

Od lat króluje ponadczasowa biel oraz naturalne drewno. Białe ściany mogą być dekorowane kolorowymi akcentami, zaś nigdy nie nadadzą charakteru przepychu ani kiczu. Biel jest łagodna, czysta, niemęcząca, pasuje bez względu na wybrany styl. Kolor biały króluje zarówno na ścianach, jak i jeśli pod uwagę weźmiemy kolor mebli.

Warto napisać więcej o wspomnianym już naturalnym drewnie. Drewniane meble sprawdzają się od lat, uwzględnijmy chociażby antyki, których wartość z biegiem lat wręcz wzrasta. Meble z drewna można zabezpieczać, odnawiać, bez potrzeby ich wymiany na nowe. To one cieszą się doskonałą jakością, wnętrze nabiera dzięki nim klasy i elegancji. To inwestycja realizowana raz na wiele lat. Bogatą ofertę mebli do mieszania urządzonego w klasycznym stylu znaleźć można w sklepie https://www.edinos.pl/.

Dokładnie takie same zalety wykazuje drewniana podłoga. Parkiet można cyklinować co kilka lat, by go odświeżyć, zaś nie ma konieczności realizacji gruntownego remontu, który jest przecież znacznie bardziej kosztowny i wymaga czasu.

klasyczne mieszkanie
fot. Pixabay.com

Klasyka bez przepychu

Planujesz remont mieszkania, a może chcesz wykonać jedynie remont łazienki albo remont kuchni? Pamiętaj, że cała przestrzeń mieszkalna powinna być spójna, harmonijna, a na to pozwoli właśnie styl klasyczny. Ten ponadczasowy i zawsze modny charakter udaje się jednak ożywiać i nadawać wyjątkowego klimatu. Z klasycznym podstaw można stworzyć aranżacje nowoczesne, a nawet te eklektyczne, wystarczy dobrać jedynie stosowne dekory. Co ważne, przy klasycznych podstawach wykończenia mieszkania, bardzo trudno o przepych i kicz, co już jest jego ogromnym walorem. Tutaj liczy się przecież najlepsza jakość wykonania oraz rozwiązania praktyczne.

Dekory- mieszkanie w stylu klasycznym

Mieszkanie w stylu klasycznym świetnie nadaje się bez względu na rodzaj konkretnego pomieszczenia. Klasyczne mogą być salony, jak i pokój dziecięcy. Styl i klimat danej przestrzeni nadaje się przecież ozdobnikami. Dodatki mogą być wymieniane wraz ze zmieniającymi się trendami czy indywidualnym gustem. Ma to duże znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy pokój dla dziecka, które przecież rośnie i zaczyna mieć inne potrzeby. Gruntowny remont co kilka lat wymaga przecież dużych nakładów finansowych.

Dodatki mogą być różne, salon nabierze wyjątkowego klimatu, jeśli ustawimy w nim świece, na łóżko rzucimy pled czy poduchy. Wystrój udaje się zmieniać oświetleniem, zasłonami, wazonami czy grafikami na ścianach. Klasykę ożywia się najczęściej kolorami. W stylu loftowym króluje na przykład czerń i złoto, styl glamour uwielbia srebro oraz błękit, a w pokoju dziecięcym warto zastosować pastele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here