meble tarasowe
fot. Pixabay.com

O tym, jak wielkimi szczęściarzami są ci, którzy posiadają chociaż mały ogródek w segmencie, przekonali się wszyscy w czasach pandemii koronawirusa. Konieczność społecznej izolacji sprawiła, że zostaliśmy zamknięci w „czterech ścianach”. Tylko ci, którzy mają do dyspozycji przydomowy teren, mogli liczyć na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Ogrody mogą przecież stanowić doskonale miejsce do rekreacji, zabawy, ale i wypoczynku. Jak zorganizować strefę relaksu we własnym ogrodzie? Podpowiadamy.

Gdzie stworzyć miejsce do wypoczynku w ogrodzie?

Bez względu na to, czy posiadasz ogród romantyczny, czy jednak wybrałeś ogród klasyczny albo nawet ogródek nowoczesny, kwestie organizacji prywatnej enklawy na zielonym terenie są wszędzie jednakowe.

Miejsce do odbywania relaksu musi być odosobnione, nienarażone na widok publiczny. Owszem, to co najbardziej reprezentacyjne ma być podziwiane przez wszystkich, ale nie odpoczniemy, jeśli hamak czy leżanka zostanie postawiona z przodu domu, tuż przy drodze. Lepiej znaleźć zaciszne miejsce, gdzie w ciszy oddamy się czytaniu książki czy zorganizujemy prywatny trening jogi.

stol na taras
fot. Pixabay.com

Gdzie odpoczywamy najchętniej?

Miejsce wypoczynku to najczęściej taras. W ogrodzie może być to altana, ogród zimowy albo taras niezadaszony. Wybór zależy tylko od indywidualnych preferencji domowników.

Jeśli bierzemy pod uwagę taras, należy go odpowiednio wyposażyć. Akcesoria do wypoczynku, to przede wszystkim meble na taras i w tym zakresie należy podjąć naprawdę przemyślaną decyzję.

Meble tarasowe – jak wybierać?

Narożnik z technorattanu, a może wiklinowy fotem. Leżak czy materiałowy hamak? Huśtawka ogrodowa czy tylko mały stoliczek kawowy z krzesłem? Pytań jest naprawdę sporo, a wyposażenie tarasu ma być dobierane pod względem preferencji w zakresie jego użytkowania, jak i wielkości. Pamiętajmy, że taras pełni kilka funkcji, nie tylko tę relaksacyjną. Na tarasie toczy się letnie życie, organizowane są biesiady i niejednokrotnie plac zabaw dla dzieci. Wypoczynek musi stanowić integralną część, a jednocześnie być praktyczny i komfortowy.

Priorytetem są meble tarasowe. Najwięcej osób decyduje się na te z technorattanu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to one są trwałe, odporne na wodę czy mróz, łatwo się je czyści, a ponieważ są lekkie, można je przenosić w inne miejsce wedle potrzeb. Z technorattanu wykonane są dzisiaj sofy, kanapy, leżanki, fotele i pufy, stoły, stoliki, krzesła, łóżka. To alternatywa dla naturalnego, ale niestety ciężkiego i koniecznego do renowacji drewna, jak i delikatnej wikliny.

meble do ogrodu
fot. Pixabay.com
Elementy wypoczynku a aranżacja ogrodu

Czy wiesz, że meble i dodatki, które pozwolą Ci maksymalnie wypocząć w ogrodowej przestrzeni, mogą jednocześnie tworzyć pożądany klimat zielonego terenu? Romantyczne ogrody uwielbiają ażurowe fotele, plecione hamaki i miękkie siedziska. Do tego wystarczy kilka poduch i pledów, by całość stanowiła pożądaną aranżację. Zarówno klasyczne ogrody, ale i te nowoczesne uwzględniają leżaki i leżanki. Te mogą być w wersji podstawowej, jednak dzisiaj ogromną popularnością cieszą się kilkuosobowe łóżka z baldachimami. Na nich można nie tylko się opalać, ale i udać na poobiednią drzemkę. Świetnym akcesorium, które pasuje do każdego stylu, jest również huśtawka ogrodowa. Ta klasyczna z daszkiem sprawdzi się jako łóżko albo siedzisko dla kilku gości, a delikatne kołysanie z całą pewnością odpręży po ciężkim dniu.

O czym należy zawsze pamiętać? Meble i inne elementy wypoczynku w ogrodzie muszą być najlepszej jakości. Dzięki temu udaje się uzyskać maksymalny poziom wygody i komfortu, ale także bezpieczeństwa – ten czynnik ma zresztą znaczenie, jeśli uwzględnimy ogród dla dzieci. Jakość wpływa też na trwałość mebli i innych akcesoriów, a spora przecież inwestycja finansowa szybko się zwróci i nie będzie konieczna do ponownej realizacji w krótkim czasie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here