Rośliny do mieszkania

Mieszkanie z roślinami jest przytulne, eleganckie i estetyczne. Ponadto można liczyć na poprawę jakości powietrza, co jest bez wątpienia ważne w kontekście zdrowia domowników. Wybór flory powinien jednak być dobrze przemyślany i dopasowany do specyfiki mieszkania i potrzeb przebywających w nich osób. Sprawdź, jakie rodzaje roślin mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w twoim przypadku.

Rośliny oczyszczające powietrze

W dobie rosnącej świadomości dotyczącej zanieczyszczenia środowiska coraz więcej osób decyduje się na rośliny, które wyjątkowo dobrze radzą sobie z poprawą jakości powietrza w domu. Takie gatunki ze strony https://www.florapoint.pl/ z pewnością przydadzą się zwłaszcza w miejscowościach, w których smog jest dużym problemem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom rośliny oczyszczające powietrze mogą nawet neutralizować tak szkodliwe substancje, jak np. ksylen, benzen czy też formaldehyd. 

Rośliny bezpieczne dla zwierząt

Dla właścicieli zwierząt domowych bardzo ważną kwestią podczas wyboru roślin powinno być bezpieczeństwo pupila. Warto pamiętać o tym, że niektóre gatunki są toksyczne np. dla psów bądź kotów. Przypadkowe zjedzenie liści przez zwierzę może zatem zakończyć się lekkim zatruciem, wizytą u weterynarza bądź nawet śmiercią. Wbrew pozorom wybór roślin, które są bezpieczne dla pupili, jest naprawdę spory. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę m.in. na sporą część paproci i marantów, wszystkie odmiany Calathei, storczyki czy też niektóre palmy.

Rośliny niewymagające dużo światła

Pomieszczenie z niewielkim oknem czy też mieszkanie zorientowane na północ wcale nie muszą być przeszkodą dla fanów domowej zieleni. W ofercie sklepu online Flora Point nie brakuje bowiem roślin, które nie wymagają dużo światła. Niektóre gatunki nie tylko dobrze radzą sobie w cieniu bądź stopień naświetlenia jest im obojętny, ale wręcz preferują niezbyt oświetlone miejsca. Dotyczy to przykładowo roślin, które przystosowały się do niewielkich ilości światła ze względu na występowanie w poszyciu leśnym.

Rośliny niewymagające dużo podlewania

Wiele osób lubi obecność roślin w mieszkaniu, ale jednocześnie ma spory problem z pamiętaniem o regularnym podlewaniu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na gatunki, które nie potrzebują dużego poziomu wilgotności. W ten sposób rośliny nadal zachowają dobrą kondycję, nawet jeżeli czasami zapomni się o podlaniu. Ponadto jest to świetna opcja dla osób, które często podróżują i nie mają komu powierzyć opieki nad domową roślinnością.

Rośliny łatwe w uprawie

Brak czasu czy też niezbyt duże zainteresowanie uprawą roślin nie muszą być przeszkodą, jeśli komuś zależy na mieszkaniu wypełnionym zielenią. W świecie flory można bowiem bez problemu znaleźć gatunki, z których hodowlą powinien poradzić sobie niemal każdy. Takie rośliny przeważnie nie mają dużych wymagań dotyczących np. podlewania, światła czy też ziemi. Mogą zatem być zatem strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla początkujących osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here